Jak korzystać z CCleaner

Ccleaner https://programy.net.pl/program,ccleaner.html to narzędzie opracowane przez Piriform, które pomaga usunąć niechciane pliki i nieprawidłowe wpisy rejestru systemu Windows z komputera. Wydany po raz pierwszy w 2004 roku, początkowo był przeznaczony dla systemu Microsoft Windows. Wersja macOS została wydana w 2012 roku.

CCleaner to aplikacja startowa
CCleaner to popularna aplikacja do optymalizacji systemu Windows i wielu użytkowników chce, aby uruchamiała się automatycznie przy starcie ich komputera. To bezpłatne oprogramowanie skanuje system w poszukiwaniu błędów i błędnych konfiguracji na początku komputera. Gdy tylko CCleaner zakończy skanowanie, naprawia wszelkie znalezione problemy i ponownie uruchamia komputer, aby dokończyć czyszczenie. CCleaner to aplikacja startowa, którą można pobrać z oficjalnej strony internetowej.

Skanuje rejestr systemu Windows
Ccleaner to program, który może skanować i naprawiać rejestr systemu Windows komputera. Większość z tych programów oferuje opcję utworzenia kopii zapasowej rejestru, co może nie wystarczyć do rozwiązania problemu, ale może pomóc w uniknięciu problemów w przyszłości. Aby wykonać kopię zapasową, otwórz Właściwości systemu, kliknij kartę Ochrona systemu i wybierz dysk systemu operacyjnego. Następnie kliknij Napraw komputer. Po zakończeniu CCleaner zapisze wyniki w pliku tekstowym.

Usuwa pliki
CCleaner to narzędzie, które czyści komputer. Usuwa pliki tymczasowe, pliki internetowe i inne, jednocześnie chroniąc Twoją prywatność. Jeśli twój komputer działa wolno, powinieneś rozważyć użycie tego narzędzia. Może również pomóc w odzyskaniu usuniętych plików. Poniżej przedstawiono kroki, aby korzystać z CCleaner. Po zainstalowaniu należy uważnie postępować zgodnie z instrukcjami. Program ma kilka wad, ale ogólnie jest to doskonały wybór.

Może usuwać aplikacje
Być może zauważyłeś, że CCleaner powoduje problemy na komputerze Mac. Wbudowany deinstalator nie usuwa całkowicie aplikacji. Chociaż nie jest to wirus, problem z usunięciem Ccleanera nie jest powszechny. Oto kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Po pierwsze, upewnij się, że pozbyłeś się wszystkich niepotrzebnych aplikacji przed użyciem narzędzia. Po drugie, upewnij się, że zainstalowany deinstalator to najnowsza wersja.

Został zhakowany dwukrotnie
CCleaner, program do czyszczenia komputerów, został zhakowany dwukrotnie w ciągu trzech lat. Pierwszy raz miał miejsce w lipcu 2017 roku. Hakerzy mieli nadzieję, że wykorzystają CCleaner jako platformę do penetracji znanych na całym świecie firm. Chociaż odniosły duży sukces, nie jest jasne, ile danych zostało skradzione. Jeśli nadal używasz CCleaner na swoim komputerze, powinieneś zaktualizować program do najnowszej wersji.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *