Klucze do laptopa – zalety i wady wyjmowania kluczy

Być może zastanawiasz się, czy można bezpiecznie wyjąć klucze z laptopa. Oto kilka podstawowych informacji o klawiszach klawiatury laptopa. Jeśli klucze się zepsuły lub zabrudziły, w tym artykule wyjaśnimy, jak je wyczyścić. Poniższe kroki obejmują również sposób naprawy uszkodzonego klawisza. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Poniżej wymieniono niektóre zalety i wady usuwania klawiszy klawiatury laptopa. Zostały one omówione poniżej:

Wady rozbierania klawiatury laptopa
Przyjrzyj się budowie klawiatury laptopa. Większość modeli używa plastikowych zatrzasków do mocowania klawiatury na spodzie laptopa. Jeśli przypadkowo usuniesz jeden z tych zatrzasków, w końcu pęknie i będzie wymagał wymiany. Rozebranie klawiatury laptopa będzie również oznaczało wymianę portu USB i panelu wyświetlacza. Ta metoda jest podatna na awarie ze względu na czynnik wilgoci i może być niebezpieczna.

Aby wyjąć klawiaturę laptopa, należy odkręcić trzy lub pięć śrub mocujących górną obudowę. W zależności od modelu możesz mieć możliwość wyjęcia klawiatury bezpośrednio z laptopa. Ponadto niektóre modele mają gumowe elementy, które zakrywają śruby. W takim przypadku należy ostrożnie usunąć gumowe elementy i odłożyć je na bok. Jeśli chcesz utrzymać klawiaturę na miejscu, możesz użyć płaskiego śrubokręta, aby podnieść jej krawędzie.

Czyszczenie brudnej nasadki klawiszy
Jeśli masz MacBooka, możesz się zastanawiać, jak wyczyścić brudną nasadkę klawiszy na klawiaturze. Na szczęście te klucze można łatwo wyczyścić za pomocą kilku domowych narzędzi. Zestaw narzędzi do czyszczenia kluczy do laptopa zawiera małe metalowe i plastikowe elementy, które idealnie nadają się do dotarcia pod klawisze. Możesz również użyć płaskiego śrubokręta (lub innego płaskiego przedmiotu) jako paznokcia, aby dostać się do wszystkich zakamarków pod klawiszami.

Aby rozpocząć, usuń nasadki klawiszy klawiatury. Następnie możesz odwrócić klawiaturę do góry nogami, aby umożliwić wypadnięcie mazi. Następnie możesz użyć bawełnianego wacika zwilżonego alkoholem izopropylowym lub wodą, aby usunąć pozostałe zanieczyszczenia. Po wyczyszczeniu nasadek klawiszy użyj miękkiej szczoteczki do czyszczenia wnętrza klawiatury. Możesz również użyć bawełnianego wacika lub chusteczki do soczewek, aby wyczyścić pozostały brud. Upewnij się, że nie używasz niczego mocnego na klawiaturze, ponieważ może to uszkodzić plastik.

Czyszczenie brudnego klucza
Klawisze w Twoim laptopie są nie tylko podatne na zabrudzenia, ale są także doskonałą pożywką dla bakterii i zarazków. Niektóre badania sugerują nawet, że klawiatura może przenosić 20 000 razy więcej bakterii niż deska sedesowa. Klawiaturę laptopa można czyścić za pomocą prostych artykułów gospodarstwa domowego, a powstały środek dezynfekujący zabije bakterie. Możesz również użyć chusteczki dezynfekującej do czyszczenia kluczy po ich użyciu, jeśli wolisz ich nie usuwać.

Aby prawidłowo wyczyścić klawisze laptopa, możesz użyć sprayu dezynfekującego i wacika nasączonego alkoholem. Spraye dezynfekujące nie są skuteczne, ponieważ zawierają zbyt dużo wilgoci. Do czyszczenia klawiatury można również użyć płaskiego śrubokręta. Po wyczyszczeniu klawiatury można ją wytrzeć suchą szmatką, aby usunąć wszelkie drobinki kurzu lub brud.

Źródło: https://www.laptopkey.eu

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *